SP1: Pasowanie na ucznia
Wśród uczniów, którzy 1 września 2022 roku rozpoczęli kolejny rok szkolny, jest również spora grupa pierwszaków, którzy z radością oczekiwali na uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.
W piątek, 28 października 2022 roku odbyła się ta podniosła uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do niej od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: pań : Renaty Kawki, Lidii Nowak i Jolanty Szlachciak.
Oficjalne przywitanie pierwszoklasistów, ich rodziców i zaproszonych gości odbyło się w sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej z tej okazji.
Gośćmi byli Dyrektor szkoły- Pani Aneta Zmuda, Wicedyrektor- Pan Paweł Kwasik, Kierownik świetlicy szkolnej- Pani Krystyna Kasperska. opiekun Samorządu Uczniowskiego - Pani Marta Krupa, przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Agnieszka Kordek Chmielewska oraz rodzice uczniów klas pierwszych.
W pięknych strojach galowych, pełni zapału do nauki najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia, którego w symboliczny sposób dokonali dyrektor p. Aneta Zmuda i wicedyrektor szkoły p. Paweł Kwasik. Od tej chwili stali się prawdziwymi uczniami ze wszystkim przywilejami i obowiązkami uczniowskimi. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zobowiązali się być pilnymi w nauce i wzorowymi w zachowaniu. Obiecali także godnie reprezentować dobre imię swojej szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez panie wychowawczynie pamiątkowych dyplomów. Pierwszym prezentem dla dzieci z okazji tego wydarzenia był występ klasy 2 b, pod kierunkiem pani Alicji Hajczewskiej. Rodzice przygotowali słodkie kuferki obfitości oraz spotkania przy poczęstunku w klasach. Po pamiątkowej sesji zdjęciowej zadowoleni dzieci i rodzice wraz z wychowawczyniami udali się do swoich klas. To był bardzo udany dzień.
