Uruchomienie syren alarmowych wchodzących w skład systemów ostrzegania i alarmowania
W dniu 17 listopada 2022 r. w godzinach 11:00 – 17:00 na terenie gminy Góra możliwe jest uruchomienie syren alarmowych wchodzących w skład systemów wczesnego ostrzegania i alarmowania, które prowadzone są w tym na terenie całej Polski. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza.
Celem ćwiczenia jest:
- sprawdzenie sprawności funkcjonowania podsystemu akustycznego ostrzegania,
- doskonalenie umiejętności ogłoszenia alarmu,
- ocena sprawności technicznej syren alarmowych.

