Urząd Miasta i Gminy w Górze

SP1: PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W dniu 5 lutego 2024 roku uczniowie kl. IV- VIII uczestniczyli w  dwugodzinnych warsztatach z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. 

Szkolenie, które idbyło się w hali Arkadia,  przeprowadził aspirant-  Artur Sawczyszyn z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Górze i inspektor BHPz

Pan Wicedyrektor - Paweł Kwasik- rozpoczął akcję od słów podziękowania  Pani Helenie Radoszko i Jolancie Szlachciak, które to zainicjowały pierwsze akcje w ramach Ogólnopolskiego Programu „Ratujemy i uczymy ratować” dla uczniów kl. I/ III, połączone z biciem rekordu w zbiorowej resuscytacji. Sam Wicedyrektor również przykład jak prawidłowo wykonać resuscytację.

Cieszymy się, że mogliśmy  wziąć czynny udział w takich warsztatach.

Takie praktyczne umiejętności przydają się, ponieważ życie ludzkie to skarb, co udowodnili swoją  postawą absolwenci naszej szkoły: Grzegorz Ciebień,  Wojciech Zawadzki i Kacper Jachym, którzy mają na swoim koncie uratowane ludzkie istnienia. 

Jesteśmy z Was dumni!

 

W podziękowaniu za prowadzenie szkolenia  wszyscy zebrani uczniowie odśpiewali piosenkę,,Pomagać to jest fajna rzecz"  oraz „Rytm serca".

 

Pragniemy podziękować dyrektorom szkół: Pani Marioli Szurynowskiej oraz Panu  Leszkowi Steckiemu za wypożyczenie fantomów oraz wszystkim zaangażowanym.

 

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Jolanta Łukasiak

Galeria zdjęć

Zdjecie1 Zdjecie2 Zdjecie3 Zdjecie4
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności