Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej Góry
W Sali Narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyły się dziś posiedzenia Komisji Rady Miejskiej Góry.
O godz. 9.00 odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego, w której uczestniczyła Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko. Obradom przewodził radny Jacek Szczerba. Podczas obrad radni zaopiniowali następujące projekty uchwał: w sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Góra na lata 2021 – 2028; 3 uchwały zmieniające miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Góra; zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Góra, obręb Radosław; zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Góra, obręb Osetno Małe.
Kolejnym posiedzeniem były obrady Komisji Budżetu i Finansów, której przewodniczy radny Henryk Drozdowski. W obradach udział wzięła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz Skarbnik Miasta i Gminy Góra Marek Balowski. Podczas posiedzenia radni zaopiniowali następujące projekty uchwał: zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego i warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z tych opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Góra; zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt w żłobku lub klubie dziecięcym, wysokości maksymalnej opłaty za wyżywienie oraz warunków częściowego zwolnienia od ponoszenia opłat za pobyt w żłobku lub klubie dziecięcym; w sprawie stawek podatku od nieruchomości Gminy Góra na rok 2023; w sprawie określenia wysokości stawek oraz sposobu poboru opłaty targowej na terenie Gminy Góra; zmieniającą uchwałę budżetową Gminy Góra na rok 2022. Porządek obrad zawierał także Informację z wykonania budżetu Gminy Góra za I półrocze 2022 r.
O godz. 10.30 rozpoczęły się obrady Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Socjalnych, której przewodzi radny Maciej Liśkiewicz. W posiedzeniu udział wzięła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska. Podczas posiedzenia radni zaopiniowali następujące projekty uchwał: zmieniającą uchwałę w sprawie nadania statutu Zespołowi Żłobek i Klub Dziecięcy w Górze; zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego i warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z tych opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Góra; zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt w żłobku lub klubie dziecięcym, wysokości maksymalnej opłaty za wyżywienie oraz warunków częściowego zwolnienia od ponoszenia opłat za pobyt w żłobku lub klubie dziecięcym Porządek obrad zawierał także Informację z wykonania budżetu Gminy Góra za I półrocze 2022 r.
Zaopiniowane projekty uchwał będą przedmiotem obrad sesji Rady Miejskiej Góry w dniu 9 listopada 2022 r.

