78. rocznica Powrotu Ziemi Górowskiej do Macierzy
W dniu 28 stycznia 2023 r. przypada 78. rocznica Powrotu Ziemi Górowskiej do Macierzy. Z tej okazji o godz. 12.00 pod Pomnikiem Wolności na pl. Bolesława Chrobrego odbyła się uroczystość składania kwiatów i zapalania zniczy.
Pierwszą delegacje stanowiły władze samorządowe Gminy Góra i Powiatu Górowskiego, w osobach: Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz, Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej, Wicestarosty Górowskiego Andrzeja Rogali, Zastępcy Burmistrza Góry Magdaleny Głuszko, Przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Arkadiusza Szupera i Przewodniczącego Rady Powiatu Górowskiego Ryszarda Wawera.
Kolejne delegacje stanowili przedstawiciele służb mundurowych, zuchów i harcerzy, jednostek organizacyjnych Gminy Góra i Powiatu Górowskiego, szkół, przedszkoli, żłobka.
Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz podziękowała za udział w uroczystości oraz pielęgnowanie pamięci historycznej.

