Barwny "Świat pod Kyczerą" zawitał do Góry!
W sobotę 27 czerwca punktualnie o godzinie 12:00 spod Wieży Głogowskiej rozpoczął się wielonarodowy, radosny, przepełniony muzyką i tańcem korowód zespołów z całego świata!
Burmistrz Góry Tadeusz Juska przywitał wszystkich gości, dziękując za przybycie oraz życząc wspaniałej zabawy.
Na scenie przy pl. Bolesława Chrobrego zaprezentowały się zespoły z Polski, Ukrainy, Czech, Chile, Ekwadoru, Gambii, Indii, Meksyku, Rumunii oraz Senegalu. Naszą gminę reprezentował Zespół Osetnopololanie.
To była wyjątkowa okazja, by poznać kultury z różnych stron świata, ich tradycje, muzykę i taniec – bez opuszczania Góry.
Dziękujemy wszystkim artystom i uczestnikom za Waszą obecność.
Mamy nadzieję, że Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat pod Kyczerą" zawita do nas za rok!

