Ćwiczenia strażaków w Czerninie
W dniach 22-24 lutego 2022 r. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Górze, przeprowadziła ćwiczenia na obiekcie wieży po dawnym kościele ewangelickim w Czerninie, przy ul. Zamkowej 3, dla trzech zmian służbowych JRG oraz druhów jednostek OSP Gminy Góra. Tematem ćwiczeń było: odnalezienie i ewakuacja osób poszkodowanych, udzielenie im kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ugaszenie pożaru.
Ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik gaszenia pożarów wewnętrznych, technik ewakuacji osób poszkodowanych ze znacznej wysokości w obiektach objętych pożarem, o wąskich i stromych klatkach schodowych, udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz skuteczna obrona wyposażenia obiektu przed skutkami zdarzenia. Do ewakuacji osoby poszkodowanej każdego dnia manewrów został użyty podnośnik hydrauliczny JRG Góra SHD-25 MAN.
W ćwiczeniach udział wzięły jednostki OSP Gminy Góra:
- OSP Czernina,
- OSP Chróścina,
- OSP Osetno,
- OSP Radosław,
- OSP Stara Góra,
- OSP Wierzowice Małe.
Źródło: Straż Pożarna w Górze (facebook)

