Gminna Komisja do spraw szacowania szkód w wyniku suszy
Burmistrz Góry informuje, że złożony został wniosek do Wojewody Dolnośląskiego o powołanie Komisji do spraw oszacowania szkód w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w 2023 r. - SUSZY.
Wypełnione wnioski przez rolników można składać w godzinach 7.30 - 15.00 w Punkcie informacyjnym Urzędu (parter).
Wnioski będą przyjmowane do dnia 28 lipca 2023 roku.
Szacowane będą wyłącznie uprawy pozostające na polach, zebrane uprawy nie będą szacowane.
Do wypełnienia wniosku o szacowanie strat potrzebne będzie:
1. Kopia wniosku o dopłaty bezpośrednie na rok 2023.
2. Umowa ubezpieczenia upraw – w przypadku, gdy uprawy są ubezpieczone.
3. Liczba i rodzaj zwierząt gospodarskich w rozbiciu na ich wiek.
Do wniosku o szacowanie strat, składanego do Burmistrza Góry należy załączyć:
1. Oświadczenie dla rolnika nieposiadającego dokumentacji – 1 lub posiadającego dokumentację – 2 (księgi rachunkowe, inna ewidencja lub kompletne dokumenty potwierdzające uzyskiwane plony i ceny, które przedłożone zostaną komisji bez wezwania w dniu lustracji).
2. Kopię wniosku o dopłaty bezpośrednie na rok 2023 – aktualnego wniosku.
3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
BARDZO WAŻNE!
Wszyscy, którzy złożą wnioski o oszacowanie strat przez Komisję z Gminy muszą również złożyć wniosek przez aplikację szacowanie suszy do 15 października 2023 r.
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/szacowanie-suszy
Aplikacja prawdopodobnie zacznie działać od około 20 lipca 2023 roku, bez tego szacowanie Gminnej Komisji nie będzie ważne.

