PP3: Spotkanie z górnikiem
Dnia 4 grudnia obchodziliśmy święto wszystkich górników- Barbórkę. Z tej okazji gościliśmy w naszym przedszkolu emerytowanego górnika Kopalni Rudy Miedzi Polkowice - Sierowice Pana Stanisława Szczepańskiego. Podczas spotkania górnik przybył do dzieci w pięknym mundurze galowym. Opowiadał o codziennej pracy oraz o ubraniu roboczym i stroju galowym. Dzieci dowiedziały się, jakie skarby kryje w sobie ziemia oraz w jaki sposób są one wydobywane na powierzchnię. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki upominek. Dziękujemy górnikowi za czas poświęcony przedszkolakom i zapraszamy do nas za rok.

