Górowska Rada Seniorów nie zostanie powołana
Informujemy, że w związku z brakiem zgłoszenia minimalnej liczby kandydatów do Górowskiej Rady Seniorów, nie zostanie ona powołana na tę kadencję.
Uchwała Rady Miejskiej Góry, podjęta z inicjatywy Burmistrza Góry, jeszcze w październiku ub. r. stworzyła możliwość powołania Górowskiej Rady Seniorów. Burmistrz Góry w dniu 17 grudnia 2025 r. zarządził wybory wyznaczając na dzień 19 stycznia 2026 r. termin zgłaszania kandydatów. W wyznaczonym terminie wpłynęły 3 zgłoszenia, tymczasem minimalny skład Rady określony został na 10 osób.
Korzystając z przysługujących kompetencji, Burmistrz Góry wyznaczył dodatkowy termin na składanie zgłoszeń członkostwa w Radzie, do dnia 27 stycznia 2026 r. W dodatkowym terminie wpłynęły kolejne 3 zgłoszenia, z tym, że jedno nie zostało przyjęte ze względu na braki formalne. Ostatecznie wpłynęło 5 prawidłowych zgłoszeń.
W zaistniałych okolicznościach Burmistrz Góry, działając na podstawie § 3 ust. 9 statutu Górowskiej Rady Seniorów, wydał obwieszczenie, w którym poinformował, że z uwagi na niewystarczającą liczbę zgłoszonych kandydatów, niezbędną do powołania Rady, Górowska Rada Seniorów w bieżącej kadencji nie zostanie utworzona.

