Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 25 maja 2024
Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
pochmurno
15°C

Sport to zdrowie- realizacja dodatkowych zajęć pozalekcyjnych

Sport to zdrowie- realizacja dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w ramach wojewódzkich i ogólnopolskich programów rozwoju wychowania fizycznego".

 

Nasza szkoła dba o zdrowie fizyczne uczniów oraz rozwój zainteresowań i talentów sportowych w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych wychowania fizycznego. 

W ramach realizacji programu SPORT KLUBY- WFzAWF zajęcia prowadzone są one od 2022 r. przez panie: Jolantę Szlachciak z klasą II c, Alicję Hajczewską z klasą III b oraz pana Krzysztofa Lesieckiego z wybranymi uczniami z klasy 5, 6 i 7. 

Obecnie uczniowie uczestniczą już w IV edycji Sport Kluby pod hasłem "Aktywny Dzisiaj dla zdrowia w przyszłości".  

 

Kolejnym programem, z udziału w którym korzystają nasi uczniowie, to UMIEM PŁYWAĆ. Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Od kilku edycji zajęcia prowadzone są przez panią Agnieszkę Kożyczak.

 

Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe prowadzone w naszej szkole od 2017 roku ( wcześniej były już realizowane w istniejącym ówcześnie gimnazjum). SKS Dolnośląskiej Federacji Sportu, a także te wynikające z siatki godzin do dyspozycji dyrektora ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone przez: p. Małgorzatę Stolarczyk ( pływalnia), p. Agnieszkę Kożyczak ( pływalnia) oraz p. Roberta Burdziuka ( sala sportowa, stadion OKF).

 

Wszystkie programy mają na celu aktywizację dzieci i młodzieży do sportu, poprawę ich kondycji fizycznej, a także diagnozę wybranych aspektów stanu kondycji i stanu zdrowia w celu przeprowadzenia analiz i rekomendacji dla MEiN. 

 

Realizacja tych dodatkowych zajęć sportowych jest możliwa  dzięki temu, że nasza szkoła posiada dużą i małą salę gimnastyczną ze sprzętem sportowym oraz wielofunkcyjne boisko "Żak”. W sąsiedztwie szkoły  ( ul. Konopnickiej) uczniowie często korzystają z parku tzw." Miasteczka ruchu drogowego". Nauczyciele wykorzystują również bazę sportową naszego miasta- Stadion Miejski w Górze z całym jego kompleksem Ośrodek Kultury Fizycznej w Górze czy Dolnośląski Delfinek - Basen i Kręgielnia w Górze.

Realizacja programów na pewno będzie kontynuowana w naszej szkole z kolejnymi rocznikami uczniów, dla zdrowia dzieci i dodatkowej aktywności pozalekcyjnej.

 

SP1

Galeria zdjęć

Zdjecie1 Zdjecie2 Zdjecie3 Zdjecie4 Zdjecie5 Zdjecie6 Zdjecie7 Zdjecie8 Zdjecie9
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.