Nagrody za osiągnięcia sportowe
We wtorek, 21 czerwca 2022 r. w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyła się niezwykła uroczystość. Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz nagrodziła zawodników, którzy w ubiegłym roku – pomimo trwającej pandemii odnieśli sukcesy sportowe.
W uroczystości udział wzięli także: Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz członkowie Komisji oceniającej złożone wnioski, tj. Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko, Dyrektor OKF w Górze Ryszard Wawer, Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej Góry Maciej Liśkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska.
Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz pogratulowała zawodnikom wspaniałej pasji i osiągniętych sukcesów w roku 2021. Podziękowała także za wkład w rozwój sportu na terenie gminy Góra i niezwykłą promocję miasta i gminy.
W bieżącym roku nagrody otrzymało 16 zawodników:
- Wróbel Adam – za zajęcie I m. w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Chłopców;
- Krzemień Szymon – za zajęcie I m. w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Chłopców;
- Jankowski Maciej – za zajęcie I m. w grze podwójnej chłopców podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Osmolski Maciej – za zajęcie I m. w grze pojedynczej chłopców oraz I m. w grze mieszanej chłopców podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Brojek Szymon – za zajęcie II m. w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci w Badmintonie Chłopców;
- Jankowski Tomasz – za zajęcie II m. w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci w Badmintonie Chłopców;
- Dąbrowska Aleksandra – za zajęcie II m. w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci w Badmintonie Dziewcząt;
- Jankowska Agata – za zajęcie II m. w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci w Badmintonie Dziewcząt;
- Antonicka Magdalena – za zajęcie II m. w grze podwójnej dziewcząt podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Kruszka Mikołaj – za zajęcie II m. w grze mieszanej oraz II m. w grze pojedynczej chłopców podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Brojek Robert – za zajęcie II m. w grze pojedynczej mężczyzn i II m. w grze mieszanej podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Lis Amelia – za zajęcie II m. w grze podwójnej dziewcząt podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Michalec Julia – za zajęcie III m. w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie Dziewcząt oraz III m. w grze podwójnej dziewcząt podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Lesiak Wojciech – za zajęcie III m. w grze pojedynczej mężczyzn podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Wróbel Jan – za zajęcie III m. w grze pojedynczej chłopców podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie;
- Jankowski Michał – za zajęcie III m. w grze podwójnej mężczyzn podczas Mistrzostw Dolnego Śląska 2021 w badmintonie.
Z rąk Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz, Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej i członków Komisji zawodnicy otrzymali listy gratulacyjne wraz z nagrodą finansową i drobne upominki.
Zgodnie z § 5 Uchwały nr XXVII/273/20 Rady Miejskiej Góry z dnia 18 grudnia 2020 r. za zajęcie w zawodach na szczeblu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim I m. zawodnicy otrzymują 500 zł, II m. 400 zł i III m. 300 zł. Zawodnicy otrzymują nagrodę za jeden, najwyższy osiągnięty wynik sportowy.
Spotkanie umilił występ sekcji wokalnej Domu Kultury w Górze.

