Narodowy Dzień Zwycięstwa
Dziś, w Narodowy Dzień Zwycięstwa upamiętniający zakończenie II wojny światowej w Europie, władze samorządowe Powiatu Górowskiego i Gminy Góra, reprezentowane przez Starostę Górowskiego Kazimierza Boguckiego, Sekretarza Miasta i Gminy Góra Tadeusza Otto oraz Wicestarostę Górowskiego Ryszarda Wawera, złożyły pod Pomnikiem Wolności na placu Bolesława Chrobrego symboliczną wiązankę kwiatów.
Święto ustanowiono w Polsce w 2015 roku. Wcześniej, zgodnie z tradycją ZSRR, rocznicę tę obchodzono 9 maja.
Kapitulacja Niemiec została podpisana najpierw 7 maja w Reims, a następnie, na żądanie Sowietów, ponownie 8 maja w Berlinie. Walki w Europie zakończyły się tego samego dnia późnym wieczorem.
Pomimo zakończenia wojny w Europie, w Azji nadal prowadzono działania wojenne. II wojna światowa ostatecznie zakończyła się 2 września 1945 roku po kapitulacji Japonii.

