Pamiętajmy o zwierzętach podczas nadchodzących upałów
Okres upałów jest dla zwierząt szczególnie niebezpieczny. W tym czasie potrzebują pomocy i opieki człowieka najbardziej. Urząd Miasta i Gminy w Górze zwraca się zatem z apelem, aby zadbać o zwierzęta tak, by mogły przetrwać wysokie temperatury:
- w miarę możliwości zapewnijmy im dostęp do świeżej, czystej wody - wystawmy w zacienionych miejscach poidła i miski;
- pamiętajmy, aby podczas upałów nie zostawiać zwierząt w samochodach, a także miejscach nasłonecznionych, bez możliwości przemieszczenia się zwierzęcia w miejsce zacienione;
- wybierajmy się na spacery z psem w godzinach porannych lub popołudniowych. Rozgrzany od słońca asfalt może prowadzić do poparzeń łap zwierząt;
- jeżeli podczas spaceru z psem stosowany jest kaganiec, pamiętajmy, aby pies po jego założeniu mógł otworzyć pysk. Psy schładzają się poprzez ziajanie, dlatego tak ważne jest stosowanie kagańca umożliwiającego termoregulację.
Dbając o zwierzęta w czasie upałów, okazujemy nie tylko odpowiedzialność, ale i zwykłą ludzką wrażliwość, która może uratować im życie.
.png)

