Podpisano umowę na „Termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Poznańskiej w m. Góra”

Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Góra Marka Balowskiego, w obecności Naczelnika Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji Piotra Głowackiego podpisała umowę z firmą Daw-Bud Dawid Szłapka na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Poznańskiej w m. Góra”.
W ramach prac budowlanych planuje się wykonać:
- wymiana pokryć dachowych obu budynków szkolnych (dachówka karpiówka),
- wymiana opraw oświetleniowych na oprawy typu LED,
- instalację paneli fotowoltaicznych,
- modernizację węzła cieplnego,
- montaż zaworów termostatycznych,
- docieplenie stropu i dachu,
- dostosowanie obiektu do wymogów ustawy o dostępności dla osób niepełnosprawnych,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- docieplenie ścian budynku nie wpisanego do rejestru zabytków wraz z wykonaniem elewacji,
- remont wieży zegarowej,
- uruchomienie zegara,
- montaż platform.
Wartość podpisanej umowy to kwota 3 342 717,15 zł.
Termin realizacji zadania ustalono na dzień 9 listopad 2022 r.
Zadanie dofinansowane jest w wysokości 1 372 726,16 zł z RPO WD 2014 – 2020.
Projekt pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Poznańskiej w m. Góra” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
Oś priorytetowa 12. React-EU
Działanie 12.2. Inwestycje przyczyniające się do ograniczenia niskiej emisji
Nr projektu: RPDS.12.02.00-02-0042/21

