Podpisano umowy na zadania inwestycyjne
Dziś w gabinecie Burmistrza Góry Tadeusza Juski, przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Marka Balowskiego, podpisano dwie umowy na zadania inwestycyjne pn. „Wymiana nawierzchni chodników przy ul. Głogowskiej w m. Góra” oraz „Budowa sieci wod- kan na terenie podstrefy Góra WSSE INVEST – PARK”.
W przypadku pierwszej umowy wykonawcą została firma DROGTRANZ Sp. z o.o. z Góry. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę nawierzchni istniejących ciągów pieszych wzdłuż drogi gminnej przy ul. Głogowskiej, w tym roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i ziemne, wymianę nawierzchni chodnika na kostkę betonową typu Holland wraz z nową podbudową, wykonanie zjazdu indywidualnego z kostki betonowej, krawężników, obrzeży betonowych oraz ścieku z kostki betonowej.
Termin wykonania umowy to 120 dni od dnia podpisania, a jej wartość wynosi 133 713,34 zł.
Wykonawcą drugiego zadania pn.: „Budowa sieci wod - kan na terenie podstrefy Góra WSSE INVEST – PARK” została firma Bogdan Ratajczak BRINSTAL Montaż Instalacji C.O., W.K., GAZ. z Jędrzychowic.
W ramach umowy zostanie wykonany pierwszy etap prac obejmujący roboty przygotowawcze, ziemne i montażowe dla budowy:
- sieci wodociągowej - część pierwsza;
- przyłącza wodociągowego do działki 100/14.
Trasa sieci wodociągowej biegnie wzdłuż ul. Poznańskiej i zostanie wykonana w technologii bezwykopowej metodą przecisku.
Termin wykonania umowy wynosi 180 dni od dnia podpisania, a jej wartość to 549 638,91 zł.

