Poprawa stanu technicznego kapliczki w m. Sławęcice
Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Góra Marka Balowskiego w obecności Naczelnika Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji Piotra Głowackiego podpisała umowę z firmą PAN-BUD Przemysław Panasewicz z Rydzyny na roboty budowlane w ramach zadania Poprawa stanu technicznego kapliczki w m. Sławęcice.
Realizacja inwestycji ma na celu zachowanie w maksymalnym stopniu autentycznej substancji zabytku w formie istniejących do dzisiaj historycznych fragmentów, konserwację zachowawczą stanu istniejącego zabytku, odtworzenie restauracyjne tych fragmentów, które nie istnieją lub tych części zabytku, których brak wpływa negatywnie na ich stan techniczny. W ramach zadania planuje się wykonanie m.in. pokrycia dachowego z konstrukcją więźby dachowej (dach zostanie pokryty nową dachówką ceramiczną karpiówką); podmurówkę ceglaną; tynki ścian zewnętrznych i wewnętrznych; gzyms okapowy i boniowanie w tynku; renowację okna i drzwi frontowych; malowanie ścian wewnętrznych, zewnętrznych, podłogi; opaska odwadniająca wokół kaplicy. Wieżyczka zostanie pokryta blachą cynkową, formując pierwotny kształt hełmu, nową stożkową iglicą, kulą i krzyż. Zawieszenie mosiężnego dzwonka.
Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.
W celu realizacji zadania złożono wniosek o dofinansowanie do Polskiego Ładu Program Inwestycji Strategicznych – Zabytki.
Wartość umowy - 128 987,98 zł
Termin wykonania – 5 miesięcy – 11 czerwca 2024 r.

