Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji do CEEB
W związku z wejściem w życie przepisów wynikających z ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków od 1 lipca 2022 roku każdy właściciel lub zarządca budynku, który posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW jest zobligowany do złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
Obowiązki właścicieli i zarządców
Dla budynków, istniejących właściciel lub zarządca (budynki zamieszkałe i niezamieszkałe) zobowiązany jest do złożenia takiej deklaracji w terminie:
- 12 miesięcy licząc od dnia 1 lipca 2021 r. ,
- 14 dni dla nowo powstałych budynków a w przypadku zmiany sposobu ogrzewania od uruchomienia nowego źródła ciepła lub źródeł spalania paliw.
Celem centralnej bazy jest poprawa jakości powietrza – likwidacja głównej przyczyny zanieczyszczeń – emisji substancji powodujących smog. CEEB będzie ważnym narzędziem wspierającym wymianę starych kotłów grzewczych, będzie również miejscem, gdzie dostępne będą informacje na temat wszystkich programów finansowania wymiany pieców.
Więcej na temat CEEB dowiesz się TUTAJ
Tryb składania deklaracji
- przez internet, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) – ZŁÓŻ DEKLARACJĘ
- w formie papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze
- deklaracja A - budynki i lokale mieszkalne – POBIERZ DRUK
- deklaracja B - budynki i lokale niemieszkalne – POBIERZ DRUK
Jak wypełnić formularz – kliknij TUTAJ
Nie zwlekaj ze złożeniem deklarcji,
termin na wykonanie obowiązku mija
30 czerwca 2022 r.

