Rozpoczęto realizację programu "Umiem Pływać" 2022 - etap II

Gmina Góra rozpoczęła realizację zajęć nauki pływania w ramach programu „Umiem Pływać” 2022 etap II. W zajęciach udział bierze 30 uczniów klas I-III z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. W. Reymonta w Witoszycach i Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. J. Korczaka w Ślubowie.
Projekt realizowany będzie w wymiarze 10 zajęć 90 minutowych, prowadzonych przez instruktorów nauki pływania. Opiekę nad dziećmi podczas zajęć sprawują w formie wolontariatu nauczyciele szkół. Głównym celem projektu jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości.
Program realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Gminę Góra.

