SP3: Zajęcia bankowe w klasach młodszych
7 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach bankowych przygotowanych i przeprowadzonych przez pracownika Banku PKO. Inicjatorkami tego spotkania były opiekunki szkolnego SKO – p. W. Leśniak i p. J. Wilkosz. Zajęcia dostosowane były do wieku dzieci i prowadzone na trzech poziomach. Pierwszoklasiści podczas spotkania pogłębiali swoją wiedzę na temat rodzimej waluty, utrwalali pojęcia awers i rewers oraz banknot i moneta. Dzieci wymieniały nominały naszych pieniędzy i szeregowały je rosnąco. Drugoklasiści zajmowali się walutą euro. Ciekawostką były przyniesione przez naszego gościa banknoty euro o różnych nominałach. Dzieci odczytywały ich wartości i porównywały je ze sobą. Trzecioklasiści natomiast poznawali i utrwalali nowe pojęcia bankowe. Dziękujemy bardzo dyrektorowi zaprzyjaźnionego Banku PKO p. Zbigniewowi Woźniakowi za umożliwienie przeprowadzenia zajęć oraz p. Magdalenie Skopińskiej za ich realizację. Spotkanie przyniosło uczniom wiele korzyści, a wiedza zdobyta podczas zajęć na pewno zaprocentuje w dalszej nauce i dorosłym życiu.

