Sukcesy badmintonistów w Mistrzostwach Dolnego Śląska w badmintonie
Dwa srebrne i dwa brązowe medale przywieźli z Mistrzostw Dolnego Śląska rozgrywanych w dniach 10-11.12.2022r w podwrocławskim Kiełczewie górowscy młodzicy i juniorzy. Dwudniowe rozgrywki zgromadziły w tym roku ponad stu zawodników z całego Dolnego Śląska w tym z nowopowstałych klubów badmintonowych, szkół mistrzostwa sportowego o profilu badminton oraz stałych klubów biorących udział w rozgrywkach. Stale wzrastająca frekwencja wskazuje na ciągły wzrost popularności badmintona w województwie, a także kraju. Wrasta także poziom rywalizacji. Górowanie wystąpili w składzie: Mateusz Czopek (U17), Antoni Pękala (U15), Aleksandra Dąbrowska (U15), Julia Michalec (U15), Tomasz Jankowski (U13), Adam Wróbel (U15) oraz Jan Wróbel (U19). Zawodnicy górowskiego ,,Smecza” wystartowali w grach pojedynczych oraz podwójnych w swoich kategoriach wiekowych, wszyscy zawodnicy włożyli wiele wysiłku w swoje pojedynki, a o wyniku niejednokrotnie decydowały pojedyncze lotki. Wyniki górowskich zawodników:
II miejsce – tytuł wicemistrza Dolnego Śląska - gra pojedyncza Młodzik Młodszy U13 – Tomasz Jankowski
II miejsce – tytuł wicemistrza Dolnego Śląska – gra pojedyncza Junior U19 – Jan Wróbel
III miejsce – gra pojedyncza Młodzik U15 – Adam Wróbel
III miejsce – gra podwójna dziewcząt Młodzik U15 – Aleksandra Dąbrowska/Julia Michalec
Zawodnikom gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów.

