Szkolenie dla członków Komisji RPA i przedstawicieli instytucji
W sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyło się dziś szkolenie pn. „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom spożywania alkoholu w społeczeństwie lokalnym”. W szkoleniu uczestniczyli członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Górze, Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze. Szkolenie prowadziła Pani Helena Strzałkowska.
Otwarcia spotkania dokonała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, która przywitała wszystkich obecnych na sali życząc owocnej pracy.
Prowadząca szkolenie przedstawiła program, który przedstawiał się następująco:
- Alkoholizm – mechanizmy i skutki spożywania alkoholu w społeczeństwie, wpływ na rodziny.
- Przeciwdziałanie alkoholizmowi i negatywnym skutkom wpływającym na rodzinę i funkcjonowanie w społeczeństwie lokalnym.
- Współdziałanie instytucji w zapobieganiu alkoholizmowi i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom spożywania alkoholu.
- Praca komisji RPA w rozwiązywaniu problemów alkoholowych oraz przeciwdziałanie alkoholizmowi w społeczeństwie lokalnym.
- Uzależnienia behawioralne.

