Trening akcji kurierskiej
W dniu 22 czerwca na terenie Gminy Góra odbył się trening akcji kurierskiej, mający na celu sprawdzenie gotowości administracji publicznej do realizacji zadań związanych z doręczaniem dokumentów w sytuacjach podwyższonej gotowości obronnej państwa.
W treningu brały udział wszystkie gminy powiatu górowskiego, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Głogowie i Policja. Uczestniczyła w nim również Maria Jastrzębowska - przedstawicielka Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, która obserwowała przebieg ćwiczenia oraz oceniała realizację poszczególnych procedur.
Akcja kurierska jest elementem systemu obronnego państwa i polega na organizacji oraz realizacji doręczania kart powołania oraz innych dokumentów związanych z uruchamianiem zadań obronnych w sytuacjach wymagających szybkiego działania administracji publicznej. Trening przebiegł planowo i nie doszło podczas niego do żadnych zakłóceń. Udział w treningu pozwolił uczestnikom na zdobycie i utrwalenie niezbędnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z realizacją zadań w ramach akcji kurierskiej.

