Tymek ponownie zapisuje się na kartach historii!
Tymek Andrzejewski zwyciężył w wyścigu o Super Finał Yamaha YZ BLU CRU Cup w kategorii YZ65, który odbywał się w miniony weekend w Szwecji. To historyczny moment dla polskiego motocrossu, ponieważ po raz pierwszy w historii tych zawodów Polak stanął na najwyższym miejscu na podium! Teraz na Tymka czeka finał światowy, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.
Tymek to wojownik, pełen determinacji, który walczy do ostatniego zakrętu, pozostawiający rywali daleko w tyle. Pomimo upadku i wielu trudności nie poddał się i walczył do samego końca, zdobywając pierwsze miejsce!
„Jestem bardzo szczęśliwy! To był trudny wyścig, szczególnie po upadku na pierwszym okrążeniu, kiedy Huisman przewrócił się przede mną i sam też popełniłem błąd. Ale się nie poddałem, cisnąłem do końca i jestem niesamowicie szczęśliwy z tego zwycięstwa.” – mówił Tymek.
Tymkowi, jego trenerom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy osiągnięć, które zapisują się na kartach polskiego sportu. A teraz wszyscy trzymamy kciuki za start w Stanach Zjednoczonych w światowym finale Blu Cru podczas największej imprezy sezonu – Motocrossu Narodów MXoN 2025!
Powodzenia!

