VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy
19 maja 2022 r. Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wspólnie z Zastępcą Magdaleną Głuszko wzięła udział w VIII Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, który odbywał się na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. W Kongresie uczestniczą przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, biznesu, organizacji pozarządowych, eksperci i dziennikarze.
VIII edycja Kongresu obejmowała 3 panele tematyczne:
- Uchodźcy na Dolnym Śląsku. Jak efektywnie pomagać?
- Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska. Perspektywy rozwoju regionu.
- Dolnośląska służba zdrowia. Wyzwania. Inwestycje. Zagrożenia.
Na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wzięła udział w panelu "Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska. Perspektywy rozwoju regionu". W panelu uczestniczyli także: Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego, Piotr Zygadło – Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, dr hab. Patrycja Matusz z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Moderatorem panelu był Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”.

