Spotkanie poświęcone „Odnowie Wsi Dolnośląskiej”
24 czerwca w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyło się spotkanie poświęcone programowi Odnowa Wsi Dolnośląskiej, który wspiera rozwój obszarów wiejskich w regionie i realizowany jest z inicjatywy Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
W rozmowach uczestniczyli: Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego Natalia Gołąb, Koordynator Programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej Agnieszka Szamberska, Burmistrz Góry Tadeusz Juska, Zastępca Burmistrza Krzysztof Olejarnik, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Magdalena Głuszko, która jednocześnie jest gminnym koordynatorem programu, Kierownik Biura Powiatowego Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Górze Agnieszka Szynkaruk, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Górze Angelika Nagła-Jarząb oraz sołtysi z terenu gminy Góra.
Dzięki zaangażowaniu władz samorządu województwa program Odnowy Wsi Dolnośląskiej wpływa na poprawę warunków życia na wsi poprzez skuteczną aktywizację i integrację mieszkańców sołectw, wprowadza elementy długoterminowego planowania rozwoju oraz wspiera oddolne działania oraz lokalnych liderów.
Z terenu gminy Góra w programie uczestniczą obecnie 22 sołectwa. W bieżącym roku kolejne trzy – Brzeżany, Nowa Wioska i Zawieścice – podjęły już uchwały zebrań wiejskich, wyrażając chęć przystąpienia do programu.
Spotkanie było doskonałą okazją do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielką samorządu województwa, omówienia najważniejszych potrzeb i kierunków dalszych działań oraz możliwości jakie daje "Odnowa Wsi Dolnośląskiej".

