Wymiana nawierzchni drogi i chodników - ul. Piastów w m. Góra - Etap 2

Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Góra Marka Balowskiego, w obecności Naczelnika Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji Piotra Głowackiego podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Melioracyjnym „Drogomel” A. Skoczylas K. Głuszko Sp. J. na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Wymiana nawierzchni drogi i chodników - ul. Piastów w m. Góra - Etap 2”.
Zakres zadania obejmuje:
- sfrezowanie istniejącej warstwy z betonu asfaltowego,
- wydzielenie 10 miejsc postojowych dla samochodów osobowych,
- wymianę nawierzchni drogi na istniejącej podbudowie wraz z budową ścieku przykrawężnikowego z 2 rzędów kostki granitowej 8 x 11cm,
- wymianę nawierzchni chodników i zjazdów indywidualnych razem z istniejącą podbudową,
- wymianę krawężników,
- regulację urządzeń technicznych,
- oznakowanie pionowe.
Wartość podpisanej umowy (roboty budowlane) to kwota 358 362,96 zł.
Termin realizacji zadania ustalono na dzień 20 października 2022 r.
Zadanie dofinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 267 077,54 zł.


