XV Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 GUTW
Dziś w Sali Bankietowej „Parkowa bis” odbyła się XV Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania hejnału Góry oraz utworu Gaudeamus igitur, a następnie przywitani zostali goście, wśród których obecni byli: Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, reprezentująca Starostę Górowskiego Urszulę Szmydyńską – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Antolak, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze Danuta Biernacka, Dyrektor PCDNiPPP w Górze Bernard Bazylewicz, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Górze Magdalena Mielczarek, reprezentujący Dyrektora Domu Kultury w Górze Arkadiusza Gustawa – Kierownik Działu Podstawowego Andrzej Bakacz, a także reprezentująca Komendanta Powiatowego Policji – st. asp. Lidia Tarońt.
Po przywitaniu gości oraz studentów GUTW głos zabrała Prezes GUTW Urszula Bujek, która przypomniała pokrótce historię GUTW, a także działalność w ostatnim czasie. Na ręce inicjatorki i wieloletniej Prezes GUTW Reginy Kumali złożyła bukiet kwiatów wraz z najlepszymi życzeniami i podziękowaniami za stworzenie Uniwersytetu. Następnie Prezes Urszula Bujek przedstawiła obecny skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej GUTW, którym wręczyła róże.
W dalszej części głos zabrała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, która pogratulowała Zarządowi i wszystkim słuchaczom wspaniałej działalności, podejmowania różnorodnych aktywności i inicjatyw, a także skutecznego radzenia sobie z działalnością w okresie pandemii COVID-19. Na ręce Prezes Urszuli Bujek, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wręczyła bukiet kwiatów wraz z najlepszymi życzeniami.
Gratulacje, kwiaty oraz życzenia składali także pozostali zaproszeni goście.
Tradycyjnym elementem rozpoczęcia roku akademickiego jest wykład inauguracyjny, który w tym roku wygłosił Pan Gabriel Roszak - regionalista, historyk z zamiłowania, popularyzator gwary i obyczajów poznańskich, animator kultury.

