XV memoriał im. prof. Henryka Hryniewicza
11 kwietnia 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze odbył się XV memoriał im. prof. Henryka Hryniewicza.
W memoriale udział wzięli Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Starostwa Górowski Urszula Szmydyńska, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Panocha, przedstawiciel Nadleśnictwa Góra Śląska Pani Barbara Chrystman - Kurzawa oraz przedstawiciel Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie płk dr hab. inż.Jarosław ZIÓŁKOWSKI.
W sportowej rozgrywce zmierzyły się trzy drużyny: uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci Zespołu Szkół w Górze, pracownicy Nadleśnictwa Góra Śląska oraz przedstawicie Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.
Otwarcia imprezy dokonała Ewa Gano – Dyrektor Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze. Życzyła wszystkim uczestnikom dobrych emocji oraz powodzenia w zawodach.
Tegoroczne nagrody zostały ufundowane przez Powiat Górowski.
Poszczególne miejsca zajęli:
1. miejsce - drużyna Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy
2. miejsce - drużyna Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze
3. miejsce - drużyna Nadleśnictwa Góra Śląska
Prof. Henryk Hryniewicz zmarł 20 grudnia 2005 roku. Był górowskim nauczycielem, który przyczynił się do nadania szkole imienia gen. Sylwestra Kaliskiego. Aktywnie uczestniczył w życiu szkoły i zawodowym, działając w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jego pasją był sport, zwłaszcza piłka siatkowa. Jego działania dla społeczności lokalnej pozostaną niezapomniane.

