ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE TERMINU WEJŚCIA W ŻYCIE STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
Na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 poz. 2519) oraz w związku z Uchwałą nr 11/2023 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu z dnia 3 lutego 2023 r. w sprawie stwierdzenia nieważności części uchwały Rady Miejskiej Góry nr LVII/520/22 z dnia 22 grudnia 2022 r. zmieniającej uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty Burmistrz Góry zawiadamia, że należna opłata:
- za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosi 35,00 zł miesięcznie na osobę,
- za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny z wykorzystaniem własnego kompostownika na odpady ulegające biodegradacji wynosi 33,00 zł miesięcznie na osobę,
- podwyższona za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny wynosi 70,00 zł miesięcznie na osobę
obowiązują od dnia 1 lutego 2023 r.
Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc styczeń 2023 nie ulega zmianie i wynosi:
- za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosi 29,00 zł miesięcznie na osobę,
- za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny z wykorzystaniem własnego kompostownika na odpady ulegające biodegradacji wynosi 27,00 zł miesięcznie na osobę.
Informujemy jednocześnie, że każdy właściciel nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, otrzyma zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych
w dotychczasowej deklaracji.

