1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to polskie święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
O godz. 15.00 pod Pomnikiem Wolności na placu Bolesława Chrobrego odbyła się skromna uroczystość upamiętniająca „Żołnierzy Wyklętych”. Wiązanki kwiatów złożyły władze samorządowe Gminy Góra i Powiatu Górowskiego na czele z Burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz, Starostą Górowskim Urszulą Szmydyńską, Przewodniczącym Rady Miejskiej Góry Arkadiuszem Szuperem i Przewodniczącym Rady Powiatu Górowskiego Ryszardem Wawerem.
W uroczystości brali udział również Przedstawiciele „Solidarności”, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych kpt. Henryk Adamus, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele jednostek oświatowych i gminnych jednostek organizacyjnych a także mieszkańcy Góry.
Wartę honorowa przy Pomniku Wolności pełnili górowscy Harcerze.
Po ceremonii składania kwiatów, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz podziękowała za udział w uroczystości, złożone kwiaty oraz pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

