Uruchomienie syren alarmowych w ramach ćwiczeń RENEGATE–SAREX-21
W dnia 21 października 2021 roku w godzinach 9:00 – 15:00 w Gminie Góra możliwe jest uruchomienie syren alarmowych wchodzących w skład systemów ostrzegania i alarmowania w ramach ćwiczeń "RENEGATE–SAREX-21”, które prowadzone są w dniu 21 października br. na terenie całej Polski.
Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza.
Celem ćwiczeń jest:
- sprawdzenie sprawności funkcjonowania podsystemu akustycznego ostrzegania,
- doskonalenie umiejętności ogłaszania alarmu,
- ocena sprawności technicznej syren alarmowych.
Ćwiczenia przeprowadzą samorządy gminne, a koordynować je będzie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

