Posiedzenia Komisji stałych Rady Miejskiej Góry
W sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyły się dziś posiedzenia Komisji stałych Rady Miejskiej Góry.
O godz. 9.00 rozpoczęło się posiedzenie Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Socjalnych, której przewodniczy radny Maciej Liśkiewicz. W obradach udział wzięła Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska. Podczas posiedzenia Komisji radni zaopiniowali projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości nagród za osiągnięte wyniki sportowe.
Kolejne posiedzenie obyła Komisja Budżetu i Finansów, której przewodniczy radny Henryk Drozdowski. W obradach udział wzięła Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko, Skarbnik Miasta i Gminy Góra Marek Balowski, Prezes Techniki Komunalnej Tekom Sp. z o.o. Katarzyna Nowak, Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Arkadiusz Szuper. Podczas posiedzenia radni zaopiniowali następujące projekty uchwał Rady Miejskiej Góry: w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy oraz za usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych do zlewni; zmieniającą uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
Kolejnym posiedzeniem były obrady Komisji Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego, której przewodniczy radny Jacek Szczerba. W posiedzeniu udział wzięła Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Lucjan Żołnieruk, Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Arkadiusz Szuper. Podczas posiedzenia radni zaopiniowali projekt uchwały w sprawie wstępnych miejsc lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych.
Ostatnim posiedzeniem były obrady Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, której przewodniczy radny Tadeusz Biernacki. W posiedzeniu udział wzięła Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Lucjan Żołnieruk, Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Arkadiusz Szuper, Prezes Techniki Komunalnej Tekom Sp. z o.o. Katarzyna Nowak. Podczas posiedzenia radni zaopiniowali następujące projekty uchwał Rady Miejskiej Góry: zmieniającą uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Góra; w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy oraz za usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych do zlewni; zmieniającą uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
Opiniowane podczas posiedzeń komisji projekty uchwał będą przedmiotem obrad LVII sesji Rady Miejskiej Góry w dniu 22 grudnia 2022 r.

