Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”
W miniony piątek, 10 marca 2023 r., odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Górze we współpracy z Gminą Góra.
W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Góra oraz przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Czernina i OSP Radosław. Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Górze dh Andrzej Rękosiewicz, Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Górze dh Andrzej Wałęga, mł. bryg. Marcin Klefas przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze oraz w imieniu Burmistrz Góry kierownik Biura Zarzadzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Pani Katarzyna Sadowska.
Turniej ma na celu podniesienie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży dotyczącej zagrożeń pożarowych oraz zwiększenie wiedzy uczestników na temat przyczyn, skutków, sposobów zapobiegania i postępowania w przypadku pożarów.
Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali:
w I kategorii (klasy I – IV):
I miejsce – Jakub Kaczmarek – Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach
II miejsce – Amelia Frankiewicz – MDP OSP Radosław
III miejsce – Wiktoria Galer – Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie
w II kategorii (klasy V – VIII):
I miejsce – Amelia Mastalerz – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze
II miejsce – Hubert Banasiewicz – Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie
III miejsce – Nikodem Lasocki – Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie
w III kategorii (szkoły ponadpodstawowe):
I miejsce – Szymon Weinrauder – Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze
II miejsce – Bartosz Mastalerz – Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze
III miejsce – Dominik Wałęga - MDP OSP Czernina
Każdy uczestnik eliminacji otrzymał nagrody, ufundowane przez Burmistrza Góry, w postaci dyplomu oraz pamiątkowej przypinki, natomiast osoby, które stanęły na podium, otrzymały dodatkowo puchary. Opiekunom zaś wręczono symboliczne podziękowania za wkład w przygotowanie młodzieży.
Laureaci dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii reprezentować będą naszą gminę w powiatowych eliminacjach turnieju, które odbędą się już 28 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze.
Organizatorzy turnieju wyrazili swoje zadowolenie z poziomu wiedzy uczestników, którzy wzięli udział w eliminacjach i zachęcają do poszerzania wiedzy o bezpieczeństwie, by jak najskuteczniej chronić siebie i swoje otoczenie przed zagrożeniami.

