Program „Płynę dalej” etap I
Gmina Góra rozpoczęła realizację programu sportowego „Płynę dalej” etap I, który ma na celu doskonalenie technik pływackich. W zajęciach udział bierze 15 uczniów klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze, którzy wcześniej ukończyli program „Umiem pływać” lub potrafią przepłynąć 25 metrów na basenie.
Projekt realizowany będzie w wymiarze 20 zajęć 60 minutowych, prowadzonych przez instruktorów nauki pływania. Opiekę nad dziećmi podczas zajęć sprawują w formie wolontariatu nauczyciele szkół.
Program realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu w ramach projektu dotyczącego doskonalenia pływania „Płynę dalej”, współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Gminę Góra.

