Gmina Góra otrzymała nieodpłatnie 34 zestawy do nauczania zdalnego i hybrydowego w ramach projektu KPO C12L

W maju 2026 r. Gmina Góra otrzymała nieodpłatnie 34 zestawy narzędzi informatycznych przeznaczonych do prowadzenia lekcji zdalnych i hybrydowych. Sprzęt został przekazany w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji przedsięwzięcia finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) pn. „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji”.
Celem programu jest poprawa jakości i dostępności edukacji, wsparcie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych i hybrydowych oraz rozwój kompetencji cyfrowych uczniów i kadry pedagogicznej. Działania te mają przyczynić się do zwiększenia efektywności systemu edukacji w Polsce w dobie postępującej cyfryzacji.
W skład każdego zestawu wchodzą:
· tablet piórkowy (graficzny) bez ekranu,
· słuchawki z mikrofonem,
· mikrofon ze stacją do zbierania dźwięku z sali,
· kamera,
· wysoki statyw,
· HUB USB,
· instrukcja i poradnik obsługi.
Zestawy zostały przekazane do szkół podstawowych na terenie gminy:
· Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze – 18 zestawów,
· Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze – 11 zestawów ,
· Szkoła Podstawowa w Ślubowie – 1 zestaw,
· Szkoła Podstawowa w Witoszycach – 2 zestawy,
· Szkoła Podstawowa w Czerninie – 2 zestawy.
Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi 41 443,58 zł.
Kwota dofinansowania dla Polski z UE: 99 408 735,28 PLN


