Sukces piłkarek z SP1!
Ponad 15 tys. drużyn ze wszystkich 380 powiatów w Polsce zgłosiło się do udziału w XXVI edycji Pucharu Tymbark. 21 maja na boiskach OSiR w Dzierżoniowie odbył się Finał Wojewódzki turnieju, a do tego etapu zakwalifikowały się 2 drużyny z Naszej Szkoły: SuperBolki w kategorii U-12 chłopców i Marianki w kategorii U-12 dziewcząt.
26 drużyn chłopców i 16 dziewcząt stanęło tego dnia do zaciętej rywalizacji. Chłopcy trafili do grupy „śmierci” i po 3 meczach – z dorobkiem 3 punktów - nie zdołali wyjść z grupy. Walczyli dzielnie, ale musieli uznać wyższość późniejszego zwycięzcy całego turnieju – SP 6 Wrocław.
Drużyna chłopców wystąpiła w składzie:
- Palczyński Aleksander - bramkarz
- Pluta Stanisław – kapitan
- Nieborak Igor
- Mrozowski Antoni
- Barłożyk Hubert
- Sobański Leon
- Matuszewski Natan
- Klamka Marcel
- Zdanowicz Maciej
- Polaczek Wiktor
Dziewczęta rozpoczęły swoją rywalizację od meczu z SP Borek Strzeliński, który zakończył się wynikiem 4:4. Po dwóch kolejnych meczach, mieliśmy na koncie 7 punktów (zwycięstwo 3:1 z PSP nr 1 Wałbrzych, 9:3 z SP Sokołowice) i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do półfinału. Naszym przeciwnikiem była bardzo mocna drużyna z Kiełczewa, która w drodze do fazy pucharowej strzeliła 55 bramek swoim rywalkom. Po emocjonującym meczu, wygrywamy 3:1 i awansujemy do wielkiego finału, gdzie czaka na nas ubiegłoroczny zwycięzca SMS Wrocław. Dziewczęta ze stolicy Dolnego Śląska wychodzą na prowadzenie i pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem 1:0. Nerwy, złość, smutek towarzyszą nam podczas przerwy, ale rozmowa z zawodniczkami, a zwłaszcza z kapitan zespołu Wiktorią Rybczyńską sprawia, że nasze dziewczyny wychodzą na drugą połowę zmotywowane i gotowe do walki. „To NASZ dzień” – powtarzaliśmy wszyscy… Magdalena Szynkaruk doprowadza do remisu - po pięknej asyście Wiktorii Rybczyńskiej - i o złocie muszą decydować rzuty karne. Dwie piękne parady Marceliny Majewskiej i pewnie wykonane karne Magdaleny i Wiktorii dają nam upragniony awans do finału ogólnopolskiego na PGE Narodowy w Warszawie.
Euforia, radość, łzy szczęścia, tego nie da się opisać – fantastyczny sukces, na który zapracowała cała drużyna – przy niesamowitym dopingu naszych chłopców.
Skład Mistrzyń Województwa - MARIANKI SP1 GÓRA:
1. Majewska Marcelina – wybrana najlepszą bramkarką turnieju
2. Rybczyńska Wiktoria – kapitan – wybrana najlepszą zawodniczką turnieju
3. Szynkaruk Magdalena – też najlepsza
4. Rawluk Melania – też najlepsza
5. Czyż Alicja – też najlepsza
6. Relich Marcelina – też najlepsza
7. Zielińska Dominika – też najlepsza
8. Żurawska Agata – też najlepsza
9. Jodłowska Martyna - też najlepsza
Przygotował i prowadził drużyny Krzysztof Lesiecki.
Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w finale!
Treść: SP1


