Obchody Dnia Bibliotekarza
Dziś w Bibliotece Miejskiej w Górze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza. W uroczystości udział wzięła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska, pracownicy Biblioteki, filii bibliotecznych oraz emerytowani pracownicy.
Uroczystość otworzyła Dyrektor Biblioteki Danuta Biernacka witając wszystkich przybyłych na uroczystość. Przypomniała pokrótce działalność Biblioteki w okresie pandemii COVID-19 oraz zainaugurowała Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja br.
Głos zabrała również Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, która podziękowała bibliotekarzom za wzorową, bardzo aktywną działalność kulturalną, aktywną promocję czytelnictwa oraz podejmowanie nowych, nieszablonowych inicjatyw. Wszystkim pracownikom życzyła zdrowia, niegasnącego zapału w realizacji poodejmowanych działań oraz energii i satysfakcji w wykonywanej pracy.
Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie podziękowań i kwiatów dla emerytowanych i obecnych pracowników Biblioteki Miejskiej, a następnie otwarcie wystawy „Bibliotekarze i ich różne twarze”, zlokalizowanej w holu Biblioteki. Otwarcia wystawy dokonała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Dyrektor Biblioteki Miejskiej Danuta Biernacka i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska.

