Oddanie hołdu ofiarom napaści Rosji na Polskę
Dla uczczenia wszystkich ofiar napaści Rosji sowieckiej na Polskę w dniu 17 września 1939 r., w dniu dzisiejszym o godz. 12.00, złożone zostały kwiaty i znicze pod Pomnikiem Wolności na Placu Bolesława Chrobrego w Górze.
W uroczystości uczestniczyły władze Gminy Góra i Powiatu Górowskiego w osobach Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz oraz Starosty Górowskiego Anny Kolibek. W skład delegacji wchodzili także Wicestarosta Andrzej Rogala, Zastępca Burmistrza Góry Magdalena Głuszko oraz radni Gminy Góra i Powiatu Górowskiego.
Kwiaty i znicze pod Pomnikiem złożyły ponadto delegacje służb mundurowych oraz gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych.
Po zakończeniu ceremonii składania kwiatów Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz podziękowała wszystkim za obecność podczas tej manifestacji patriotycznej, zachęcając jednocześnie do pamięci o historii naszego narodu i o tych ważnych, czasem i bolesnych, wydarzeniach z naszej przeszłości.

