Patriotyzm łączy pokolenia – III Międzypokoleniowy Turniej Patriotyczny
Każdego roku w listopadzie świętujemy wyjątkowy dzień dla Polaków, czyli 11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości. Obecnie w dobie toczącej się wojny w Ukrainie ten dzień jest szczególny i tym bardziej doceniony, że żyjemy w kraju niepodległym. Zgodnie z tradycją Zespół Żłobek i Klub Dziecięcy w Górze we współpracy z Domem Kultury w Górze zorganizował 8.11.2022 r. turniej patriotyczny, który połączył pokolenia od tych najmłodszych po seniorów. Głównymi bohaterami wydarzenia były maluszki z całymi rodzinami oraz seniorzy, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego świętowania Niepodległości poprzez gry i zabawy o charakterze patriotycznym.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:
- w imieniu Pani Burmistrz Ireny Krzyszkiewicz – Pani Izabela Baranowska – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu
- w imieniu Pani Starosty Urszuli Szmydyńskiej – Pani Aneta Kłak – Inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu
- Pan Ryszard Wawer – Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego
- Pan Maciej Liśkiewicz – Radny Rady Miejskiej w Górze
- Pan Paweł Kaczmarek – Przewodniczący Rady Rodziców wraz ze wszystkimi rodzicami
- Pani Maria Ślosarczyk – Wiceprezes Górowskiego Uniwersytetu III wieku wraz ze słuchaczami
- Pan Bronisław Barna – Prezes Stowarzyszenia „Klubu Seniora – Pogodna Jesień”
- Pani Katarzyna Jabłońska – Kierownik Ośrodka Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych wraz z Seniorami
- Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli Gminy Góra: Pani Aneta Zmuda, Pani Mariola Szurynowska, Pani Agata Downar, Pani Anna Dokładańska
- Pani Beata Szymczak – animator „Animki”
oraz gość honorowy Pani Natalia Chrzanowska - Mistrzyni Świata Służb Mundurowych w kategorii - wioślarstwo halowe.
Dyrektor Elżbieta Pojasek po części oficjalnej, powitaniu gości, wręczyła władzom samorządowym podziękowania i kwiaty. Podkreśliła również wzorową współpracę z rodzicami i na ręce Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Pawła Kaczmarka przekazała dyplom podziękowanie i kwiaty.
Dyrektor Elżbieta Pojasek korzystając z wyjątkowości wydarzenia złożyła podziękowanie za pracę wszystkim pracownikom Zespołu Żłobek i Klub Dziecięcy w Górze, a twórczym i kreatywnym za wzorową pracę wręczyła Nagrody Dyrektora.
Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa. W atmosferę wspólnego świętowania wprowadzały uczestników pieśni patriotyczne oraz prezentacje zdjęć dzieci, które podczas tygodnia patriotycznego w żłobku uczestniczyły w zajęciach dzięki, którym poznawały polskie symbole narodowe czy pieśni.
Podczas turnieju wszystkie grupy żłobkowe i klubowe zaprezentowały swoją drużynę, zarówno rodziców, dziadków jak i dzieci, która posiadała wspólny element sali w danym kolorze.
Podczas konkurencji młode i starsze pokolenie brało aktywnie udział w zabawach. Wesoła atmosfera sprzyja integracji uczestników turnieju, którzy bardzo chętnie brali udział w przygotowanych rozrywkach. Każdy uczestnik otrzymał w podziękowaniu medal i słodki upominek.
Pani Natalia Chrzanowska mistrzyni świata służb mundurowych w kategorii wioślarstwo halowe zaprezentowała swoje cztery złote medale umilając tym samym czas przybyłym gościom.
Wszyscy uczestnicy III MIĘDZYPOKOLENIOWEGO TURNIEJU PATRIOTYCZNEGO wyśmienicie się bawili, był to cudowny czas, który obfitował w symbolikę bieli i czerwieni oraz w miłość do ojczystego kraju.

