Podpisanie umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

W dniu 31 marca 2023 roku została zawarta umowa między Gminą Góra a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na dofinansowanie zadnia pn.: „ Usuwanie azbestu oraz wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Gminy Góra”. Wniosek o udzielenie dofinansowanie został złożony przez Gminę Góra 09 marca 2023 r. i uchwałą Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu została przyznana dotacja w wysokości 12 382,30 zł.
W wyniku realizacji zadania polegającego na usuwaniu azbestu oraz demontażu, i utylizacji wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Gminy Góra planowane jest unieszkodliwienie 25,27 Mg wyrobów niebezpiecznych.

