Szkolenie dla psychologów i pedagogów szkolnych
Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz dokonała dziś otwarcia szkolenia dla psychologów i pedagogów szkolnych, które odbywa się dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze. Tematem szkolenia jest „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom spożywania alkoholu w społeczeństwie lokalnym, w szczególności wśród dzieci i młodzieży szkolnej”. Szkolenie prowadzi Pani Helena Strzałkowska.
Zakres szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
- Alkohol wśród dzieci i młodzieży szkolnej,
- Negatywne skutki picia alkoholu przez dzieci i młodzież szkolną,
- Przeciwdziałanie i zapobieganie alkoholizmowi,
- Współpraca instytucji w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież szkolną,
- Praca z dziećmi i młodzieżą szkolną spożywającą alkohol,
- Uzależnienia behawioralne,
- Zachowania suicydalne wśród młodzieży.

