XIV Młodzieżowe Manewry Służb Mundurowych
27 maja na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze odbyły się XIV Młodzieżowe Manewry Służb Mundurowych. Inicjatywa ta ma przede wszystkim na celu popularyzację Wojska Polskiego oraz idei służby dla ojczyzny oraz zachęcaniu młodzieży do wstępowania do Policji i Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowo manewry wspierają podnoszenie sprawności fizycznej oraz wpływają na poszerzanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Organizatorami manewrów byli: Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu, Hufiec Pracy w Górze, Komenda Powiatowa Policji w Górze, Urząd Miasta i Gminy w Górze, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPR w Górze, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Głogowie, Liga Obrony Kraju Góra, Nadleśnictwo Góra Śląska, Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze, Stowarzyszenie Członków Kół Myśliwskich przy Strzelnicy Myśliwskiej w Górze „Dublet”.
Zmaganiom młodzieży przyglądał się Burmistrz Góry Tadeusz Juska oraz Zastępca Burmistrza Góry Krzysztof Olejarnik.
Komisja sędziowska, po przeliczeniu wyników z poszczególnych konkurencji, przyznała następujące miejsca:
W kategorii Szkoła Podstawowa:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze zdobywając 58 punktów,
II miejsce Szkoła Podstawowa w Czerninie zdobywając 52,5 punktów,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Irządzach zdobywając 43,5 punktów,
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze zdobywając 41 punktów.
W kategorii uczestnicy OHP:
I miejsce HP Góra – 47 punktów,
II miejsce OSiW Ząbkowice Śląskie – 46,5 punktów,
III miejsce HP Bolesławiec - 44 punkty.
Nagrody dla najlepszych Strzelców otrzymali: I miejsce Bartosz Chmiel 39 punktów, II miejsce Filip Dolata 38 punktów oraz II miejsce Kalina Górkiewicz 38 punktów.
W konkurencji policyjnej nagrody otrzymali:
W kategorii Szkoła Podstawowa:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Czerninie,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Irządzach.
W kategorii OHP:
I miejsce HP Dzierżoniów,
II miejsce OSiW Ząbkowice Śląskie,
III miejsce HP w Górze.
Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną dla Hufca Pracy w Jeleniej Górze – w drużynie na placu boju został tylko jeden uczestnik, a jego zmagania wspierał nie tylko psychicznie, ale i fizycznie wychowawca pokazując swoją doskonałą sprawność fizyczną i zaangażowanie.
Najlepszymi drużynami w konkurencji edukacji leśnej okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze oraz Hufiec Pracy w Górze.
Zostały przyznane także nagrody dla najlepszych drużyn w kategorii pożarniczej:
I miejsce otrzymała SP nr 3 w Górze,
II miejsce SP w Czerninie,
III miejsce OSiW w Ząbkowicach Śląskich.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

