Konferencja dotycząca bezpieczeństwa cyfrowego
Burmistrz Góry Tadeusz Juska oraz Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto uczestniczyli dziś w konferencji samorządowców, dyrektorów oraz nauczycieli Powiatu Górowskiego zatytułowanej „Od świadomości do ochrony – bezpieczeństwo cyfrowe”, zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze. Prelegentami konferencji byli eksperci z Regionalnego Centrum Informatyki we Wrocławiu.
Tematem spotkania było szeroko rozumiane cyberbezpieczeństwo, czyli bezpieczeństwo w przestrzeni cyfrowej. Podczas konferencji omówiono m.in. zasady ochrony kont w usługach internetowych, najczęściej stosowane metody cyberataków oraz zagadnienia związane z cyberhigieną i ochroną prywatności w sieci. Uczestnicy mieli również okazję poszerzyć wiedzę na temat świadomego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.
Organizacja tego typu konferencji pomaga w kształtowaniu odpowiedzialnych i bezpiecznych postaw wśród użytkowników oraz sprzyja wymianie wiedzy i doświadczeń między specjalistami a uczestnikami.

