SP1: ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
„ Tamte dni – to bezcenne kartki pamiętnika
Pisane nie tylko myślą, ale także i sercem.
Kartki stare, ale żywe – bo nie można o nich zapomnieć. Bo to one kolorem swoich wspomnień
Zabarwiły teraźniejszość, odsłoniły słońce chmur, Zabrały niebezpieczeństwo,
A zostawiły tylko blask tamtych dni”.
Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku tę konstytucję, dla ratowania Rzeczypospolitej, stworzyli.
29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel poprowadzony przez uczniów klasy VI c i VII c ( pod kierunkiem pań: Katarzyny Kaźmierczak i Małgorzaty Stolarczyk) rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawiono najważniejsze wydarzenia związane z momentem uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to ważna lekcja naszej historii, przeplatana pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru, podczas której wszyscy zebrani przypomnieli sobie najważniejsze fakty na temat powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.
To był nie tylko moment celebracji, ale także okazja do uczczenia naszych narodowych tradycji i dziedzictwa kulturowego.
SP1

